مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید نمک تبلور مجدد از کارخانه نمک تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

نمک تبلور مجددتفاوت نمک تبلور مجدد و هیدرومیلخرید از کارخانه نمک تهران
کارخانه نمک تهران

خرید نمک تبلور مجدد از کارخانه نمک تهران، نمک تصفیه شده خوراکی، بسته بندی یک کیلویی، ۴۰۰ گرمی و ۵۰۰ گرمی فروش نمک خوراکی فله کیسه ۲۵ کیلویی، قیمت بسیار استثنایی،

نمک تبلور مجدد

در کارخانه نمک تهران از دو روش برای تصفیه نمک استفاده می شود. روش تبلور مجدد و روش هیدرومیل. نمک به صورت طبیعی دارای ناخالصی و مواد مضر است به همین دلیل نیاز به تصفیه دارد. در روش تبلور مجدد مراحل زیر انجام می شود:

  1. آسیاب کردن سنگ نمک
  2. انحلال
  3. تصفیه و محلول اشباع
  4. صاف کردن محلول نمک
  5. سیرکولاسیون و به وجود آوردن یک مرحله ی فوق اشباع و حذف یون سولفات
  6. آب گیری از نمک
  7. اضافه کردن ید
  8. خشک کردن
  9. سیلو کردن و بسته بندی
برخی معتقدند که بهترین نمک خوراکی که در کارخانه نمک تهران تولید می شود نمک ید دار تبلور مجدد است

کارخانه نمک تهران

تفاوت نمک تبلور مجدد و هیدرومیل

بهترین نمک خوراکی که در کارخانه نمک تهران تولید می شود نمک ید دار تبلور مجدد است. نمک تصفیه شده در روش هیدرومیل و تبلور مجدد تفاوت هایی با هم دارند. در روش تبلور مجدد دانه های نمک به صورت شفاف، سفید، منظم و مکعب شکل در می آیند. این نمک ها دارای رطوبت کمتر از ۱/۰ هستند و ناخالصی های محلول و نامحلول در آب ندارند. خلوص نمک های تبلور مجدد ۹۷/۹۹ درصد است. دانه های این نمک حتی پس از انقضا هم بدون چسبندگی باقی می مانند و شکل اولیه خود را حفظ می کنند.

در کارخانه نمک تهران استفاده از روش هیدرومیل برای تصفیه نمک نیز مرسوم است. در این روش با استفاده از دستگاه های هیدرومیل، ناخالصی های درونی بین کریستال های نمک را خارج می کنند. در روش هیدرومیل خلوص و دانه بندی نمک قابل تنظیم است به همین خاطر نمک تصفیه شده با این روش در صنایعی مانند تولید پنیر و حفاری چاه های نفت کاربرد دارد. در روش هیدرومیل از انرژی الکتریکی و حرارتی نسبت به نمک تبلور مجدد، کمتر استفاده می شود چون نمک بر اساس حرارت معمول محیط تصفیه می شود. در روش هیدرومیل، استهلاک ماشین آلات، آب مصرفی و در نتیجه قیمت نهایی کمتر از  نمک تبلور مجدد تمام می شود.

در کارخانه نمک تهران از دو روش هیدرومیل و تبلور مجدد برای تصفیه ی نمک استفاده می شود

کارخانه نمک تهران

خرید از کارخانه نمک تهران

کارخانه نمک تهران تولید کننده انواع نمک های صنعتی، خوراکی و دامی است. بیشتر نمک های صادراتی کارخانه نمک تهران به کشورهای عراق، ارمنستان، روسیه و… صادر می شوند.

کارخانه نمک تهران

در آخر باید گفت که در کارخانه نمک تهران از دو روش هیدرومیل و تبلور مجدد برای تصفیه نمک استفاده می شود. روش هیدرومیل برای استفاده در صنایعی که اندازه دانه های نمک اهمیت دارد مانند حفاری چاه های نفت مناسب است. از سویی دیگر، نمک خوراکی یددار با استفاده از روش تبلور مجدد کیفیت بهتری نسبت به نمک هیدرومیلی دارد.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *