مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات نمک خوراکی صنعتی به روسیه و عراق

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع سنگ نمک صادراتینمک تصفیه شده خوراکیصادرات نمک به عراق
صادرات نمک

صادرات نمک خوراکی صنعتی به روسیه و عراق، سنگ نمک سفید و قرمز و نارنجی گرید خوراکی، سنگ نمک صورتی، صادرات نمک به هند عراق و روسیه و افغانستان.

انواع سنگ نمک صادراتی

ایران یکی از کشورهایی است که معادن نمکی و دریاچه های نمک زیادی دارد و همین امر باعث شده است که به یکی از کشورهای مهم دنیا در تولید نمک تبدیل شود. وجود همین معادن باعث شده است که ایران بی نیاز از واردات نمک باشد و شرکت های بازرگانی مختلف اقدام به صادرات نمک می کنند.

سنگ نمک های صادراتی ایران از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که یکی از دلایل آن تنوع بالای معادن نمک در ایران است. از طرفی تولید کنندگان سنگ نمک در ایران، سنگ نمک ها را در انواع مختلف مانند نمک های تزئینی، نمک پودری، قرص نمک، نمک شکری، نمک نخودی و … تولید می کنند.

صادرات نمک

نمک تصفیه شده خوراکی

نمک تصفیه شده خوراکی مهم ترین و اساسی ترین محصول تولید شده از سنگ نمک های استخراج شده از معادن است که به شیوه های مختلف تولید می شود. تبلور مجدد یکی از بهترین و بااستانداردترین روش های تولید نمک خوراکی در ایران است. در دهه های گذشته نمک های خوراکی در کیسه های زرد رنگ در بازار عرضه می شد که ید کافی نیز داشت ولی مورد تایید وزارت بهداشت نبودند که علت آن ناخالصی های زیاد نمک بود.

نمک های استخراج شده از معادن حاوی ناخالصی ها و عناصر سنگینی مانند سرب و جیوه هستند که در دهه های گذشته بدون رفع این ناخالصی ها نمک های خوراکی در کیسه های زرد رنگ تولید و روانه بازار می شد. به سبب مشکلات زیادی که مصرف این نمک ها به دنبال داشت؛ تولید نمک خوراکی به روش های نوین و مورد تایید وزارت بهداشت رواج پیدا کرد. در حال حاضر ایران در تولید نمک خوراکی پیشرفت پیدا کرده است و به برخی از کشورهای همسایه نمک خوراکی نیز صادر می کند.

صادرات نمک

صادرات نمک به عراق

عراق یکی از کشورهایی است که نمک ایران را به صورت عمده خریداری می کند؛ اما با این حال به نسبت تولید نمک در ایران میزان صادرات نمک به عراق و دیگر کشورهای آسیایی کم است. نبود زیرساخت های مناسب برای صادرات یکی از دلایل عدم صادرات زیاد به عراق است.

صادرات نمک

در صورتی که زیرساخت ها فراهم شود و قوانین صادرات بین دو کشور همسان سازی شود؛ می توان به میزان زیادی اقدام به صادرات نمک کرد. با وجود اینکه ایران توانایی تولید نمک تصفیه شده را دارد حجم عظیمی از صادرات آن مربوط به سنگ نمک است که می توان با تبلیغات گسترده تر، تولید بیشتر و بهینه تر نمک تصفیه شده را نیز صادر کرد و ارز بیشتری وارد کشور کرد.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *