مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات نمک خوراکی یددار و بدون ید

آنچه در این مقاله می خوانید...

بازار صادرات نمک ایرانکارخانه تولید نمک خوراکیصادرات نمک صادرات نمک به عراق
صادرات نمک

صادرات نمک خوراکی یددار و بدون ید، صادرات نمک خوراکی به روسیه، صادرات نمک صورتی به ترکیه، صادرات نمک بدون ید به عراق، ارائه مجوز صادراتی جهت تمامی سفارشات.

بازار صادرات نمک ایران

معادن نمک در برخی از کشورهای جهان قرار دارند کشورهای دارای این معادن، با صادرات نمک به کشورهایی که فاقد معادن نمک و یا تجهیزات لازم برای بهره برداری از آن هستند می توانند نیاز صنعتی، خوراکی و دامی به نمک را در سراسر جهان برطرف کنند. ایران رتبه ی هشتم را در تنوع معادن نمک در جهان دارد اما سهم آن در صادرات نمک کمتر از ۳/۰ درصد می باشد.عمده ی ذخایر نمک ایران در شهرهای ارومیه، سمنان، گرمسار، قم قرار دارند. در حال حاضر بیشترین برداشت و صادرات نمک در شهر گرمسار انجام می شود.

صادرات نمک برای مقاصد مختلفی انجام می گیرد مثل نمک دباغی، نمک دام و طیور، نمک حفاری، نمک شوینده، نمک برف روبی، نمک دریایی، نمک اسید سازی، نمک دریایی، سنگ نمک، نمک صنعتی و نمک خوراکی. بیشترین بازار صادراتی نمک ایران در کشورهای عراق، هند، روسیه، ارمنستان و برخی کشورهای آفریقایی و اروپایی است. در حال حاضر عمده ی نمک صادراتی در ایران مربوط به سنگ نمک است.

ایران رتبه هشتم را در تنوع معادن نمک در جهان داراست اما سهم آن در صادرات نمک کمتر از ۳ درصد می باشد

صادرات نمک

کارخانه تولید نمک خوراکی

نمک خوراکی، در صادرات نمک جایگاه ویژه ای دارد، کارخانه های تولید نمک خوراکی در طی فرآیندی نمک خام را تبدیل به نمک خوراکی می کنند. این فرآیند شامل مراحل زیر می شود:

  • سنگ نمک را خرد کرده و داخل آب می ریزند به صورتی که نمک کاملا در آب حل شده و دوباره اشباع شود.
  • در این مرحله که به آن تصفیه ی نمک می گویند با استفاده از مواد مخصوص ناخالصی های نمک مانند کلسیم و منیزیم را جدا می کنند.
  • نمک را از صافی می گذرانند تا ذرات کوچکتر از ۳۰ میکرون از آن جدا شود.
  • محلول اشباع نمک را تبخیر می کنند تا بلورهای کریستالی نمک خالص تشکیل شود.
  • کریستال های نمک را خشک کرده و آماده بسته بندی می کنند.

صادرات نمک

 صادرات نمک به عراق

یکی از بازارهای مناسب برای صادرات نمک ایران، کشور عراق است. نمک های صادراتی از ایران به دو صورت خوراکی و صنعتی وارد عراق می شوند. از نمک صنعتی ایران در پروژه های عمرانی، مواد بهداشتی و شوینده استفاده می شود. لازم به ذکر است که در سال های اخیر چین با گسترش نفوذ خود در عراق موجب شده که بازار صادراتی ایران کم رونق شود.

بازار صادراتی نمک ایران در کشورهای عراق، هند، روسیه، ارمنستان و برخی کشورهای آفریقایی و اروپایی است

صادرات نمک

در آخر باید گفت که صادرات نمک در ایران به دلیل وجود معادن نمک پر رونق است اما هنوز هم ظرفیت های زیادی برای گسترش آن وجود دارد. ایران با بالا بردن کیفیت بسته بندی نمک و ارتقا ظرفیت بنادر می تواند جایگاه صادراتی خود را در این زمینه بهبود ببخشد.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *