مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمک سختی گیر آب احیای رزین موتورخانه و تصفیه آب

آنچه در این مقاله می خوانید...

بررسی نمک سختی گیر آبعلت ایجاد آب سختاحیای رزین با نمکفروش نمک سختی گیر آب در تهران
نمک سختی گیر آب

نمک سختی گیر آب احیای رزین موتورخانه و تصفیه آب، کیسه ۲۰ کیلویی، با هزینه حمل رایگان، به سراسر تهران و کرج با هزینه حمل رایگان ارسال می گردد.

بررسی نمک سختی گیر آب

نمک سختی گیر آب ماده ای است که در عملیات بکواش که جهت تصفیه آب سخت به کار می رود، استفاده شده و طی این عملیات سدیم جایگزین کلسیم می شود و در نتیجه به احیای رزین تصفیه آب منجر می شود. به طور کلی سه دسته نمک برای نرم شدن آب وجود دارد که به شرح ذیل است:

  1. سنگ نمک
  2. نمک تبخیر شده
  3. نمک خورشیدی

نمک سختی گیر آب ماده ای معدنی است که به روش هایی سنتی از رسوبات نمکی زیر زمینی قابل استخراج است. این نمک حاوی ۹۸ الی ۹۹ درصد سدیم کلرید است.

نمک سختی گیر آب

علت ایجاد آب سخت

شاید تا به حال با کلمه آب سخت روبرو شده باشید، منظور از آب سخت آبی است که دارای نمک های معدنی باشد، عمدتا سختی آب به خاطر وجود دو فلز منیزیم و کلسیم می باشد. آب سخت می تواند تاثیرات منفی زیادی در صنعت، تاسیسات ساختمانی و خانگی داشته باشد نمک سختی گیر آب می تواند سختی آب را کاهش دهد.

نمک سختی گیر آب

احیای رزین با نمک

نمک سختی گیر آب امکان احیای رزین سخت گیر را فراهم نموده و بعد از آن امکان فعالیت دوباره دستگاه فراهم می شود. واحد های سخت گیر رزینی دارای یک مخزن نمک سختی گیر آب نیز هستند که در زمان احیا، محلول آب و نمک، از قسمت بالایی مخزن وارد شده و از رزین موجود در دستگاه عبور داده می شود. بعد از این فرآیند یون های کلسیم و منیزیم که جذب رزین شده اند، آزاد شده  و در نهایت سدیم موجود در آب نمک، جذب خواهد شد. بعد از این عملیات، رزین برای سختی گیری از آب توانمند خواهد شد.

نمک سختی گیر آب

فروش نمک سختی گیر آب در تهران

نمک سختی گیر کاربرد های متنوعی دارد و برای چیلر، موتور خانه، احیای رزین، تصفیه ی آب و دیگ بخار به کار می رود. نمک سختی گیر آب یکی از کاربرد های نمک در بخش صنعتی است که البته این کاربرد ها روز به روز بیشتر می شود. بسیاری از صاحبان صنایع و مدیران مجموعه ها از نمک سختی گیر آب برای تصفیه ی آب استفاده می کنند زیرا آب سخت می تواند به بسیاری از وسایل و تجهیزات در منازل مسکونی و یا صنایع مختلف آسیب وارد نماید.

در هنگام خرید نمک سختی گیر آب حتما باید خلوص سدیم را مورد توجه قرار دهیم، هر چه میزان سدیم بیشتر باشد، کارایی این نمک نیز بالاتر خواهد بود.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *