مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمک کریستال آبی تامین فروش صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تشکیل سنگ نمک آبیخواص نمک کریستال آبیخرید نمک کریستال آبی
نمک کریستال آبی

نمک کریستال آبی تامین فروش صادرات، سنگ نمک آبی کریستال، نمک آبی دونه شکری، نایاب ترین انواع سنگ نمک آبی پر رنگ، نمک آبی سمنان و گرمسار، امکان تحویل در سراسر دنیا.

نمک کریستال آبی خاص کشور ایران است و از گران ترین نمک های جهان به شمار می آید. این نمک با نام های نمک ایرانی، نمک نیل، نمک آبی سمنان و یا سنگ نمک ایرانی نیز شناخته می شود. این نمک که از کوه های استان سمنان بدست می آید یکی از کمیاب ترین نمک های جهان است و فقط چند تن در سال استخراج می شود. رنگ آبی این نمک از آبی روشن تا آبی تیره متغیر است . نمک آبی دارای پتاسیم ،کلسیم ،منیزیم ،آهن  و… است. رنگ آبی این نمک ناشی از وجود پتاسیم در آن است.

نمک کریستال آبی خاص کشور ایران است و از گران ترین نمک های جهان به شمار می آید

نمک کریستال آبی

نحوه تشکیل سنگ نمک آبی

محققان معتقد هستند که  نمک کریستال آبی حدود ۱۰۰میلیون سال قبل، در اثر تبخیر آب دریاها تشکیل شده است و به دلیل فشار، رطوبت و شرایط آب و هوایی خاصی به این شکل در آمده است. این نمک دارای رگه هایی آبی رنگ است که به طور طبیعی در کریستال های نمک به وجود آمده اند.

خواص نمک کریستال آبی

نمک کریستال آبی علاوه بر جنبه ی تزئینی و دکوری خاصیت پزشکی و خوراکی نیز دارد. این نمک به دلیل داشتن مواد معدنی همچون پتاسیم، منیزیم و آهن موجب رفع استرس، بهبود تنفس و جلوگیری از اسپاسم عضلات می شود. نمک آبی نسبت به سایر نمک ها سدیم کمتری دارد و مانند بسیاری از نمک های رنگی دیگر دارای ید کمتری است. پتاسیم موجود در این نمک بیشتر از سایر نمک هاست. نمک آبی معمولا در غذاهای دریایی کاربرد بیشتری دارد و به عقیده برخی از سایر نمک ها شورتر است . از نمک کریستال آبی در ماسک های صورت نیز استفاده می شود چون قدرت لایه برداری مناسبی دارد.

نمک کریستال آبی

خرید نمک کریستال آبی

نمک کریستال آبی ایران جز اقلام صادراتی محسوب می شود و در آمریکا ،کانادا و کشورهای اروپایی مانند آلمان، اسپانیا، هلند، انگلیس طرفدار دارد. نمک آبی به دو صورت کریستال و پودر شده در بازار به فروش می رسد. این دو نوع با هم تفاوتی ندارند. فقط اگر نمک آبی را به صورت کریستال خریداری می کنید باید اول آن را تبدیل به پودر و سپس در غذا استفاده کنید.

نمک کریستال آبی در آمریکا ،کانادا و کشورهای اروپایی مانند آلمان، اسپانیا، هلند، انگلیس طرفدار دارد

نمک کریستال آبی

در آخر باید گفت که نمک آبی جزء  سرمایه ی ملی محسوب می شود. و قابلیت های تزئینی، خوراکی و درمانی دارد. با این حال نمک آبی هنوز در داخل کشور شناخته شده نیست و بیشتر جنبه ی صادراتی آن مورد توجه است.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *