مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید نمک پودری صادراتی از کارخانه نمک گرمسار

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه استخراج سنگ نمک از معدنتولید نمک پودریکاربرد نمک پودر شده در صنعت
نمک پودری

خرید نمک پودری صادراتی از کارخانه نمک گرمسار، تولید کننده انواع نمک صنعتی دانه بندی شده، کیسه های ۲۵ کیلویی و جامبو بگ، تولید ماهانه ۲۵۰۰ تن نمک بدون تصفیه.

نحوه استخراج سنگ نمک از معدن

نمک پودری یکی از محصولات سنگ نمک می باشد. نمکی که در صنعت کاربردهای زیادی دارد و به بسیاری از کشورها صادر می شود.

از کف تمامی دریاچه هایی که طی سالیان درازی خشک شده اند و یا معادن سنگ، می توان سنگ نمک استخراج کرد. در این میان استخراج نمک از معادن سنگ نمک کار دشوارتری می باشد.

در زمان گذشته کارگران معدن برای پیدا کردن هر فلز و یا سنگ نمکی از معادن سنگ نمک با استفاده از بیل و کلنگ به جان معادن می افتادند. آنها علاوه بر خستگی، سنگ نمک کمی را استخراج می کردند.

کم کم با گذشت زمان با استفاده از روش سطحی، سنگ نمک از معادن سنگ نمک استخراج می شدند. به طوری که سطح کوه و یا معدن با استفاده از مته و چکش های مکانیکی به صورت افقی و یا عمودی به شکل چاله در می آمد. سپس سنگ نمک موجود در آن استخراج می شد.

اما امروزه با استفاده از مته چاله های افقی در معادن سنگ نمک ایجاد می شود. سپس با قرار دادن مواد منفجره در چاله ها، معادن سنگ نمک منفجر می شوند. در مرحله پایانی نیز سنگ نمک ها از معادن استخراج می شوند.

قابل ذکر است که بیشتر معادن سنگ نمک ایران در استان های سمنان، خراسان جنوبی و اصفهان قرار دارند.

نمک پودری

تولید نمک پودری

نمک پودری نوعی نمک صنعتی می باشد. برای تولید این نوع نمک ابتدا سنگ های نمک به روش های گفته شده از معادن سنگ نمک استخراج می شوند. سپس با استفاده از دستگاه های خاصی پودر می شوند.

نمک های پودری دانه دانه نمی باشند و به شکل آرد هستند. این نوع نمک در صورت مرطوب شدن گلوله گلوله می شود. به همین دلیل برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به نمک پودری باید آن را در کیسه های لمینت نگهداری کرد.

نمک پودری

کاربرد نمک پودر شده در صنعت

همانطور که گفته شد این نمک جزء نمک های صنعتی محسوب می شود و دارای کاربردهای زیادی می باشد.

از نمک پودری برای تهیه خوراک طیور، کاغذ و چرم استفاده می شود. همچنین بسیار از کارخانجات تولید مواد ضد یخ و اسید نیز از این نمک استفاده می کنند.

نمک پودری

گفتنی است که نمک پودری دارای مقدار کمی ناخالصی است و سفید و شفاف می باشد، این خصوصیت می تواند قیمت آن را افزایش دهد. در مقابل نیز شرایط سخت نگهداری نمک پودری سبب می شود که قیمت آن کاهش یابد.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *