مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تامین و صادرات سنگ نمک ظرفیت ماهانه ۱۵۰۰ تن

آنچه در این مقاله می خوانید...

تاریخچه نمک در ایرانآشنایی با انواع سنگ نمک معدنیصادرات سنگ نمک به هند
صادرات سنگ نمک

تامین و صادرات سنگ نمک ظرفیت ماهانه ۱۵۰۰ تن، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک سفید، سنگ نمک آبی، بسته بندی در کیسه های کوچک ۲۵ کیلویی، کیسه های بزرگ جامبو بگ ۱ تنی، ویژه بازار هند، عراق، ترکیه.

تاریخچه نمک در ایران

قبل از این که بخواهیم در رابطه با صادرات سنگ نمک صحبت کنیم، لازم است اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه نمک در ایران را در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که می دانید، کشور ایران یکی از کشور هایی است که در آن دسترسی به معادن نمک به شکل گسترده ای وجود دارد. قدمت این معادن چیزی در حدود ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تخمین زده شده است. به اذعان مورخان از زمان استقرار آریایی ها در سرزمین پارسی تا به امروزه، نمک در ایران استفاده شده است.

صادرات سنگ نمک

آشنایی با انواع سنگ نمک معدنی

همه ی ما می دانیم که انواع مختلفی از سنگ نمک در ایران وجود دارد. از همین رو، صادرات سنگ نمک در ایران از رونق خوبی برخوردار است. از جمله انواع نمک های معدنی که در ایران وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نمک آبی: این نمک یکی از پرطرفدارترین نمک های معدنی است که وجود عنصر پتاسیم در آن باعث تغییر رنگ این نمک به آبی شده است. از ویژگی های مهم نمک آبی می توان به تنظیم فشار خون اشاره نمود.
  • نمک قرمز: یکی دیگر از نمک های معدنی می باشد که سهم عمده ای از صادرات سنگ نمک به آن تعلق دارد. رنگ قرمز این نمک ناشی از وجود مقدار زیادی آهن در آن می باشد. وجود این عنصر خواص ویژه ای به آن داده است که از جمله آن ها می توان به درمان کم خونی اشاره نمود.
  • نمک نارنجی: این نمک هم از لحاظ داشتن ویژگی و خواص همچون نمک قرمز است با این تفاوت که میزان آهن آن نسبت به نمک قرمز کمتر است.
  • نمک سفید: نمک سفید که با نام نمک خوراکی نیز شناخته می شود، آشناترین نوع نمک نزد ما ایرانی ها است. چرا که همه ی ما از این نمک برای آشپزی استفاده می کنیم.
  • نمک کریستالی: نمک کریستالی که در صادرات سنگ نمک نیز مورد توجه است، یکی از سنگ نمک های گران قیمت می باشد. چرا که به دلیل خواص ویژه ی آن علاوه بر آشپزی، در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی نیز از آن استفاده می نمایند.

صادرات سنگ نمک

صادرات سنگ نمک به هند

یکی از مقاصد صادرات سنگ نمک کشور هند می باشد. همان طور که می دانید، غذا های تند و شور مختص این منطقه می باشد. از همین رو، می توان گفت که مصرف این ماده در کشور هند بسیار زیاد است. از آن جایی که این کشور به معادن نمک در داخل دسترسی ندارد مجبور به واردات آن است. کشور ایران از جمله کشور هایی است که در سال های اخیر توانسته است انواع نمک معدنی را به این کشور صادر نماید.

صادرات سنگ نمک

سنگ نمک نارنجی و قرمز ظرفیت تامین ماهانه ۳۵۰۰ تن در کیسه های جامبوگ را دارد.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.