مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات نمک به عراق تصفیه شده و صنعتی کیسه ۲۰ کیلویی

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با استخراج سنگ نمک از معدنروش تولید نمک خوراکیصادرات نمک به عراق
صادرات نمک به عراق

صادرات نمک به عراق تصفیه شده و صنعتی کیسه ۲۰ کیلویی، نمک خوراکی با قیمت بسیار مناسب امکان تحویل با ید ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ ppm، انواع سنگ نمک خوراکی ویژه تصفیه آب با کیسه ۲۰ کیلویی، تولید کننده سنگ نمک قالبی کارتنی.

آشنایی با استخراج سنگ نمک از معدن

استخراج سنگ نمک از قدیم الایام به کمک بیل و کلنگ و در مقیاس کوچک انجام می شد. روش دوم استخراج سنگ نمک، روش روباز است که با حفاری و به کمک مواد منفجره انجام می شد که امروزه این روش نیز تقریبا منسوخ شده است.

روشی که امروزه برای استخراج سنگ نمک از معدن به کار می رود، روش تونلی نام دارد. مراحل کار بدین ترتیب است که ابتدا به وسیله مته های حفاری، چند چاله یا حفره ایجاد می کنند. سپس مواد منفجره را در داخل این حفره ها قرار داده و منفجر می کنند. بعد از انفجار، سنگ نمک ها از کوه جدا می گردد، این سنگ نمک ها را با لودر جمع آوری کرده و به کارخانه انتقال می دهند.

روش تونلی تقریبا مشابه روش روباز است، فقط بالاترین چاله ها را در ابتدای کار به جای عمودی، افقی حفر می کنند و مواد منفجره را در داخل آن ها قرار می دهند. بعد از انفجار اول، منافذی در داخل کوه به وجود می آید که می توان حفر عمودی را برای استخراج سنگ نمک، آغاز کرد.

صادرات نمک به عراق

روش تولید نمک خوراکی

تولید نمک خوراکی از مراحل زیر تشکیل شده است:

  • ابتدا سنگ نمک را با دستگاه های مخصوص، آسیاب کرده، سپس نمک آسیاب شده را در آب خالص، قرار می دهند تا نمک به صورت کامل در آب حل شده و محلول اشباع آب نمک حاصل شود.
  • در این مرحله، تصفیه نمک آغاز می شود و مواد مخصوصی به نمک اضافه می کنند تا تمام کلسیم، منیزیم و ناخالصی های آن، جدا گردد.
  • سپس آب نمک را از صافی ها و فیلتر هایی رد می کنند تا ذرات کوچکتر از ۳۰ میکرون از آن، جدا گردد.
  • در این مرحله، محلول اشباع نمک را تبخیر می کنند تا بلورهای کریستالی نمک خالص تولید شود، سپس به کمک سانتریفیوژ، آن را جداسازی می کنند.
  • در این مرحله کریستال های نمک را خشک کرده و سپس بسته بندی می کنند.

صادرات نمک به عراق

صادرات نمک به عراق

صادرات نمک به عراق به دلیل روابط مساعد سیاسی و تجاری در سالیان اخیر، رونق چشمگیری دارد. منابع نمک در عراق موجود هستند، اما به دلیل نبود امکانات کافی در زمینه استخراج و تصفیه نمک، این کشور یکی از واردکنندگان مهم نمک از ایران می باشد.

صادرات نمک به عراق

وجود کیلومترها مرز زمینی، بین دو کشور باعث تمایل اکثر تجار ایرانی به صادرات نمک به عراق شده است. مجموعه ما از تولیدکنندگان برتر نمک است که علاوه بر تامین بازارهای داخلی، در زمینه صادرات نمک به عراق نیز، موفق ظاهر شده است. نمک در این مرکز، به صورت انبوه، فرآوری و تصفیه شده و برای صادرات، آماده سازی می شود.

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *