مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش سنگ نمک سفید و رگه دار برای گوسفندان

آنچه در این مقاله می خوانید...

استفاده از سنگ نمک برای گوسفندان چه فوایدی دارد؟ فواید سنگ نمک برای گوسفندان کی کشف شد؟خواص سنگ نمک برای گوسفندان چیست؟
سنگ نمک برای گوسفندان

فروش سنگ نمک برای گوسفندان سفید و رگه دار، برای خرید سنگ نمک دامی از معدن دار و به قمیت درب معدن تماس بگیرید، نمک مخصوص خوراک دام در کیسه های ۲۵ کیلویی و ۴۰ کیلویی، نمک پودری و دانه شکری.

استفاده از سنگ نمک برای گوسفندان چه فوایدی دارد؟

نمک جزو با ارزش ‌ترین مواد معدنی شناخته شده در دنیا می باشد. انسان‌ ها از قدیم تا کنون از نمک استفاده دارویی، خوراکی، نگهداری مواد غذایی و … می‌ کرده ‌اند. علاوه بر انسان ها، خواص عالی نمک باعث شده است که نمک را در تغذیه دام ها نیز جا بدهند. مطلبی که قصد داریم به آن بپردازیم، سنگ نمک برای گوسفندان می ‌باشد.

هر گوسفند سالم روزانه به ۷ تا ۱۵ گرم نمک نیاز دارد. نمک جزو مواد غذایی مهم برای گوسفندان می باشد. بهتر است سنگ نمک به جای نمک خرد شده یا نرم برای گوسفندان تهیه شود. زیرا در این حالت گوسفند سنگ نمک را لیس نمی زند، بلکه آن را می جود که این قضیه ممکن است باعث شکسته شدن دندان های گوسفند شود. گوسفند نمک خرد شده یا نرم را خیلی سریع می خورد و برای خوردن آن مشکلی ندارد که باعث می شود مقادیر زیادی از نمک به بدن دام برسد.

 

استفاده از سنگ نمک برای گوسفندان، به منظور پیشگیری و درمان بیماری های میکروبی و گوارشی گوسفند ها می باشد. سنگ نمک برای گوسفندان را می توان به عنوان مکمل غذایی در کنار غلات و علوفه به خوراک گوسفند افزود. سدیم موجود در نمک یکی از مواد حیاتی برای بدن گوسفند می‎باشد.

سنگ نمک برای گوسفندان

 فواید سنگ نمک برای گوسفندان کی کشف شد؟

هزاران سال قبل انسان ‌ها فهمیدند که حیوانات برای تامین نمک بدن خود به غار های نمکی یا دریا ها سفر می‌کنند. جالب است بدانید که شکارچیان و چادر نشینان اولیه هم از این موضوع به خوبی آگاهی داشته‌ اند. لذا برای شکار ساده ‌تر حیوانات، در مناطق و نواحی مشخصی نمک را به عنوان طعمه قرار می‌داده ‌اند. حیوانات بعد از اطلاع از وجود نمک در این مناطق، به این مناطق می رفتند و انسان‌ ها نیز آن ها را شکار می کردند.

سنگ نمک برای گوسفندان

خواص سنگ نمک برای گوسفندان چیست؟

همان طور که می ‌دانید، نمک از عناصر سدیم (Na) و کلر(Cl)  به صورت پیوند یونی تشکیل شده است. این دو عنصر در اکثر کار های روزانه حیوانات و انسان ‌ها شرکت دارند و کمبود آنها باعث پیدایش مشکلات زیادی می ‌شود. همچنین نمک باعث تقویت سیستم عصبی و بهبود کارآیی سیستم هورمونی گوسفندان می‌ شود و جذب اسید آمینه را بیشتر نموده و PH خون را تنظیم می ‌‌کند. در تغذیه گوسفندان، به دلیل این که گیاهان به اندازه مناسب نمی ‌توانند منبع خوبی برای تامین سدیم و کلر مورد نیاز باشند، لذا باید نمک را برای متعادل‌ سازی مواد معدنی مورد نیاز بدن دام ‌ها به جیره غذایی آن ‌ها بیافزایند.

سنگ نمک برای گوسفندان

امکان تامین سنگ نمک برای گوسفندان به صورت فله و بسته بندی شده در هر تناژی وجود دارد.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

09129380188

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هالیتو شما را به خرید بهترین محصولات سنگ نمک دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *